Yangın Söndürme Sistemleri

Projelendirme – Uygulama & Montaj – Periyodik Testler ve Bakım
Projelendirme
• NFPA ve İtfaiye standartlarına uygun proje çizimi
İşletmenizde kurulacak olan Yangın Söndürme Sisteminin türü, kullanılacak tüm malzemeler ve gerekli hesaplar ulusal ve uluslar arası standartlara bağlıdır. Yurtdışı şantiyelerde çalışmış konusunda uzman mühendisler tarafından projeniz çizilmekte ve gerek danışman firmalar gerek bünyemiz dahilinde NFPA uygunluğu teyid edilebilmektedir.
Amerikan National Fire Protection Association (NFPA) dünyada en çok kabul gören yangından korunma sistemidir, bu sistemle sigorta maliyetlerinizi düşürdüğünüz gibi, yangından korunma konusunda üst seviyede güvenilirlik sağlamış olursunuz.
NFPA standartlarında çizilmiş bir projenin tüm malzemeleri UL-FM onaylı olup üretilen bu malzemeler belirli standarlarda olduğu belgelenebilir durumdadır.
İşletmenizin Yangın Söndürme Sistemi için gerekli proje çizilerek “Keşif Listesi” hazırlanır, ve size sunulur.
Uygulama ve Montaj
• Sulu yangın söndürme sistemi
Yangına karşı en etkili sistemlerden birisi de sulu söndürme sistemleridir.Bu sistemde yangından dolayı oluşan ısının etkisiyle sprinkler açılır ve sistem içerisinde bulunan basınçlı su yangın üzerine boşalır.
• Köpüklü yangın söndürme sistemi
Yanıcı sıvı, kimyasal maddelerin ve yakıtların söndürülmesinde oldukça etkili bir sistemdir.Köpük, basınçlı su  ile köpük konsantresi ve hava karışımından elde edilir
• Gazlı yangın söndürme sistemi
Değerli cihaz, ekipman ve evrakların depolandığı yerlerde yangına karşı korunması ve söndürme işlemi sırasında zarar görmemesi için geliştiren sistemlerdir.
Yangın sisteminin uygulanacağı yerin tehlikesine bağlı olarak, kullanılacak sistem belirlendikten ve projesi çizildikten sonra uygulama ekibimiz projeye bağlı kalarak uygulamayı gerçekleştirmektedir.
Periodik Testler, Arıza, Revizyon ve Bakım
• Gerek bizim bitirdiğimiz uygulamalar gerek diğer söndürme sistemlerinde tüm sistemin arıza, revizyon ve bakım işlerini üstlenmekteyiz. Belirli zaman aralıklarında testler yapılarak sisteminizin sorunsuz çalıştığına dair rapor hazırlanıp sunulmaktadır.